Saturday, June 18, 2016

გაკვეთილის გეგმა communication

გაკვეთილის შეფასების რუბრიკა


გაკვეთილის თემა
Communication
სწავლების საფეხური კლასი
საბაზო საფეხური. 9 კლასი
საგნობრივი ჯგუფი საგანი
უცხოური ენა- ინგლისური ენა
მოსწავლეთა რაოდენობა
17 მოსწავლე
გაკვეთილის მნიშვნელობა, აქტუალობა
გაკვეთილის საშუალებით ბავშვები მიიღებენ ინფორმაციას  საკომუნიკაციო საშუალებებზე უძველესი დროიდან დღემდე.
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
მიზანი:
საპრეზენტაციო უნარების ფლობა
ტექსტის დამუშავება,
ლექსიკური ერთეულების ფლობა,
შედეგი :
მოსწავლე შეძლებს პრეზენტაციის ირგვლივ საუბარს, კითხვებზე პასუხის გაცემას.
უცხ.ს.VIII.1.   მოსწავლეს შეუძლია მოისმინოს და გაიგოს კომპლექსური შინაარსის

მრავალფეროვანი აუდიო/ვიდეოჩანაწერები აქტუალურ ან მისთვის საინტერესო თემატიკაზე           ამოიცნობს გადაცემის მიზანს (რას ემსახურება: მსმენელის ინფორმირება, გართობა, კრიტიკა, გამოხმაურება და სხვა) და ადრესატს (ვისთვის არის განკუთვნილი);
·           გამოკვეთს გადაცემის მთავარ საკითხებს;
უცხ.ს.VI.8. მოსწავლე ფლობს და იყენებს სტრატეგიებს ტექსტის სიღრმისეულად შესწავლის მიზნით. 
უცხ.ს.VI.13. მოსწავლეს შეუძლია მონაწილეობა მიიღოს ინტერაქციაში მისთვის ნაცნობ თემატიკაზე.·           აკეთებს სხვადასხვა ტიპის არჩევანს და განმარტავს მას (მაგ., რომელი პერსონაჟი მოსწონს უფრო მეტად და რატომ, რომელ თვალსაზრისს ემხრობა და რატომ და სხვა);
·            სპონტანურად რეაგირებს თანამოსაუბრის რეპლიკებზე - აზუსტებს ინფორმაციას, აკეთებს კომენტარს;
·            გამოხატავს საკუთარ ემოციებს, განწყობილებას;
წინასწარი ცოდნა
მასწავლებლის მიერ მიწოდებული ინფორმაცია ზეპირი და სლაიდის საშუალებით
შეფასების საგანი და პროცედურები
მიმდინარე  განმსაზღვრელი და განმავითარებელი შეფასება. იხ. რუბრიკა
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
წიგნი top score 3, სამუშაო რვეული, დაფა, ცარცი, საწერი კალამი, სტიკეტები, მარკერი.
კომპიუტერი , პროექტორი , power point , google drive.
გაკვეთილის მსვლელობა
ა ფაზა - გამოწვევა (2 წუთი)
გონებრივი იერიში (5 წუთი)
მასწავლებლის პრეზენტაცია ( 15 წუთი)
ბ ფაზა-  ჯგუფური მუშაობა ტექსტზე (10 წუთი)
ც ფაზა - დისკუსია , აზრების გაცვლა,  სლაიდისა და ტექსტის დაკავშირება, მათ დადებიათ და უარყოფით მხარეებზე საუბარი. (10 წუთი)
საშინაო დავალების მიცემა, შეფასება - ( 3 წუთი)

დიფერენცირებული სწავლება


No comments:

Post a Comment