Monday, June 27, 2016
Saturday, June 18, 2016
Two Thousand SIXTEEN
|
Sun
|
MON
|
TUE
|
WED
|
THU
|
FRI
|
SAT
|
29
|
30
|
31
|
01
|
02
|
03
|
04
|
MAY
|
|
|
Jun
|
|
|
|
05
|
06
|
07
|
08
|
09
|
10
|
11
|
Jun
|
|
|
|
|
|
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
Jun
|
|
|
|
|
|
IST კურსის შესავალი
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
გაკვეთილის ორგანიზება ისტ -ის
|
|
|
|
|
|
გაკვეთილის დაგეგმვა
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
01
|
02
|
Jun
გაკვეთილის დაგეგმვა (გაგრძელება
|
|
|
|
|
Jul
|
|
03
|
04
|
05
|
06
|
07
|
08
|
09
|
Jul
|
|
|
|
|
|
|
Notes:
|
|
|
|
გაკვეთილის გეგმა communication
გაკვეთილის შეფასების რუბრიკა
გაკვეთილის თემა
|
Communication
|
სწავლების საფეხური კლასი
|
საბაზო საფეხური. 9 კლასი
|
საგნობრივი ჯგუფი საგანი
|
უცხოური ენა- ინგლისური ენა
|
მოსწავლეთა რაოდენობა
|
17 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა, აქტუალობა
|
გაკვეთილის საშუალებით ბავშვები მიიღებენ ინფორმაციას საკომუნიკაციო საშუალებებზე უძველესი დროიდან დღემდე.
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
მიზანი:
საპრეზენტაციო უნარების ფლობა ტექსტის დამუშავება, ლექსიკური ერთეულების ფლობა, შედეგი : მოსწავლე შეძლებს პრეზენტაციის ირგვლივ საუბარს, კითხვებზე პასუხის გაცემას.
უცხ.ს.VIII.1. მოსწავლეს შეუძლია მოისმინოს და გაიგოს კომპლექსური შინაარსის
მრავალფეროვანი აუდიო/ვიდეოჩანაწერები
აქტუალურ ან მისთვის საინტერესო თემატიკაზე ამოიცნობს გადაცემის მიზანს (რას ემსახურება: მსმენელის ინფორმირება, გართობა,
კრიტიკა, გამოხმაურება და სხვა) და ადრესატს (ვისთვის არის განკუთვნილი);
·
გამოკვეთს გადაცემის მთავარ საკითხებს;
უცხ.ს.VI.8. მოსწავლე ფლობს და იყენებს
სტრატეგიებს ტექსტის სიღრმისეულად შესწავლის მიზნით.
უცხ.ს.VI.13. მოსწავლეს შეუძლია მონაწილეობა მიიღოს ინტერაქციაში მისთვის
ნაცნობ თემატიკაზე.
·
სპონტანურად რეაგირებს
თანამოსაუბრის რეპლიკებზე - აზუსტებს ინფორმაციას, აკეთებს კომენტარს;
·
გამოხატავს საკუთარ
ემოციებს, განწყობილებას;
|
წინასწარი ცოდნა
|
მასწავლებლის მიერ მიწოდებული ინფორმაცია ზეპირი და სლაიდის საშუალებით
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
მიმდინარე განმსაზღვრელი და განმავითარებელი შეფასება. იხ. რუბრიკა
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
წიგნი top score 3, სამუშაო რვეული, დაფა, ცარცი, საწერი კალამი, სტიკეტები, მარკერი.
კომპიუტერი , პროექტორი , power point , google drive. |
გაკვეთილის მსვლელობა
|
ა ფაზა - გამოწვევა (2 წუთი)
გონებრივი იერიში (5 წუთი) მასწავლებლის პრეზენტაცია ( 15 წუთი) ბ ფაზა- ჯგუფური მუშაობა ტექსტზე (10 წუთი) ც ფაზა - დისკუსია , აზრების გაცვლა, სლაიდისა და ტექსტის დაკავშირება, მათ დადებიათ და უარყოფით მხარეებზე საუბარი. (10 წუთი) საშინაო დავალების მიცემა, შეფასება - ( 3 წუთი) |
დიფერენცირებული სწავლება
|
Friday, June 17, 2016
Subscribe to:
Posts (Atom)